Twitter
Google plus
Facebook
Vimeo
Pinterest

Fluid Edge Themes

Blog

Strona główna  /  Blog   /  Czyszczenie i wymiana szczotek bocznych w robotach sprzątających

Czyszczenie i wymiana szczotek bocznych w robotach sprzątających

Czyszczenie i wymiana szczotek bocznych w robocie sprzątającym jest podstawowym elementem konserwacji robota, a zarazem niezwykle prostym zadaniem.

Można je wykonać samodzielnie za pomocą kilku prostych narzędzi. Szczotki boczne służą do oczyszczania krawędzi i rogu pomieszczenia, dlatego szybko się zużywają i muszą być regularnie czyszczone oraz wymieniane. Aby wyczyścić szczotki boczne, należy:Wyłączyć robota sprzątającego i odłączyć go od zasilania.

Odwrócić robota sprzątającego kołami do góry. Zdjąć szczotki boczne. W zależności od modelu należy je odkręcić mały śrubokrętem lub jeśli nie ma śrubek po prostu lekko pociągnąć. Wyczyścić szczotki boczne ze znajdujących się na nich włosów, kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Jeśli włosie szczotki jest mocno poskręcane możesz spróbować zanurzyć je we wrzątku. Niektórzy producenci (np. RoboJet) w swoich urządzeniach stosują szczotki, których włosie prostuje się pod działaniem gorącej wody. Jeśli szczotek bocznych nie da się doprowadzić do pierwotnego stanu należy je wymienić na nowe. Zainstalować nowe szczotki z powrotem, uważając, aby prawidłowo je umieścić w gnieździe mocowania. Następnie docisnąć lub dokręcić śrubkami mocującymi.

Podłączyć robota do zasilania i włączyć go.Ważne jest, aby pamiętać, że szczotki boczne powinny być wymieniane regularnie, aby zapewnić skuteczne oczyszczanie i długą żywotność robota sprzątającego. Zaniechanie konserwacji szczotek bocznych może doprowadzić do spalenia silnika szczotek bocznych oraz utraty uprawnień gwarancyjnych. W efekcie może być niezbędna wizyta w serwisie.

Napisz komentarz